Dzięki warsztatowi rzemieślników zajmujących się tapicerką wnętrz samochodów marki DS, DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK i DS 9 prezentują niespotykane wyrafinowanie. Ściegi perłowe są unikalnym znakiem rozpoznawczym.
Zaletą zintegrowania zespołu rzemieślników z DS DESIGN STUDIO PARIS jest możliwość rozwijania wewnętrznej wiedzy specjalistycznej. Przykładem jest ścieg perłowy, który zanim pojawił się w DS 7 CROSSBACK, został poddany kilkuletniej pracy.
Pokazane po raz pierwszy w samochodzie koncepcyjnym DS DIVINE ściegi perłowe, demonstrujące bliską marce dbałość o szczegóły, musiały przejść ciężką serię testów przed produkcją. Opracowane na jednej z maszyn do szycia w dużym warsztacie Couleurs et Matières, pośród setek tkanin, próbek i stylowych wzorów, perłowe ściegi są wynikiem wyczerpujących testów szycia.
Jak sama nazwa wskazuje, ściegi perłowe odtwarzają wzór w kształcie pereł. Zainspirowane techniką robótek ręcznych stosowaną w modzie, tworzą niezwykle wyrafinowane detale. Zgodnie z duchem francuskiej tradycji, tapicerowie DS Automobiles zdecydowali się na wykonanie wnętrz i wykończenie siedzeń tym ściegiem, co uczyniło go znakiem firmowym DS Automobiles.
Zastosowany w samochodzie koncepcyjnym musiał zostać przerobiony do celów produkcyjnych, a przede wszystkim sprawdzony pod kątem trwałości. Po trzech latach badań projekt prowadzony przez Thierry’ego Metroza otrzymał zielone światło i ścieg perłowy został umieszczony we wnętrzu DS 7 CROSSBACK.
TEST DS7 Crossback CZYTAJ
inf DS
Tags: DS news wyposażenie