Renault – czwarte miejsce Mistrzostw Świata Konstruktorów Formuły 1

Renault Sport Formula One Team uzyskał doskonały wynik w Grand Prix Abu Zabi i zapewnił sobie czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1. Po 55 okrążeniach toru Carlos Sainz uplasował się na szóstej pozycji. To najlepszy wynik Renault w klasyfikacji generalnej od powrotu marki do Formuły 1 w 2016 roku.

Dziewiąte miejsce w 2016 roku, szóste w 2017 i czwarte w trzecim sezonie startów – ten wynik stanowi doskonałe świadectwo postępów Renault Sport Formula One Team, który w tym roku zdobył 122 punkty – dwukrotnie więcej niż w ubiegłym sezonie.

Nico Hülkenberg zakończył sezon z 69 punktami i siódmym miejscem w klasyfikacji kierowców. Jest to jego najlepszy wynik. Carlos Sainz zajął dziesiąte miejsce z 53 punktami.

Carlos wystartował z jedenastej pozycji na ultramiękkich oponach Pirelli (fioletowych) i szybko przesunął się na szóste miejsce za samochodami Mercedesa, Red Bulla i Ferrari. Na 37. okrążeniu zjechał do boksu, by zmienić opony na nowe, czerwone supermiękkie i ponownie pojawił się na torze, nie tracąc pozycji.

Nico, dziesiąty na starcie, wystartował na ultramiękkich oponach, ale po zderzeniu z Romainem Grosjeanem wylądował kołami do góry na barierze zabezpieczającej tor. Niemiecki kierowca opuścił samochód bezpiecznie.