Hankook dostarcza opony UHP Ventus S1 evo² do Audi RS 4 Avant

In addition to the Audi TT RS and the RS 5 Coupé, premium tyre maker Hankook is now also providing original fitment tyres for the new Audi RS 4 Avant.

Po Audi TT RS i Audi RS 5 Coupé producent opon klasy premium Hankook dostarcza opony na fabryczne wyposażenie dla nowego Audi RS 4 Avant. Zgodnie z tradycją pierwszych modeli RS również w tym przypadku zastosowany został mocny silnik V6 Biturbo, który dzięki momentowi obrotowemu 600 Nm i masie mniejszej o 80 kg w porównaniu do modelu poprzedniego z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kierowców sportowych. Stały napęd na wszystkie koła w połączeniu z 19- lub 20-calowym ogumieniem zapewnia niezbędną trakcję i przyspieszenie rzędu 4,1 s od 0 do 100 km/h. Pierwsze pojazdy trafiły do nowych właścicieli już na początku roku. Ich wyposażenie fabryczne obejmuje opony 265/35 R 19 98Y XL (seryjnie) lub 275/30 R 20 97Y XL (opcjonalnie), m.in. marki Hankook Ventus S1 evo², w której zastosowano technologię redukcji hałasu „sound absorber®”.

Firma Audi Sport GmbH czerpie w modelach RS inspirację ze sportów motorowych nie tylko w zakresie wyglądu – każdy model RS sprawdzi się bez zarówno podczas codziennego użytku, jak i wyścigów. To samo dotyczy oczywiście zamontowanego ogumienia, które oprócz typowych w branży testów musi przy maksymalnej prędkości pozytywnie zaliczyć również dziesięć okrążeń na legendarnej trasie Nordschleife toru Nürburgring. Odpowiednio do samochodu opony Hankook wchodzące w skład wyposażenia fabrycznego Audi RS 4 Avant zapewniają też sportowe zachowanie podczas jazdy. Dodatkowo inżynierowie Hankook z niemieckiego centrum projektowania oprócz dobrej przyczepności i precyzyjnego zachowania podczas jazdy nie pominęli też aspektu wygody i długiej żywotności. Ponieważ dopiero opony, które znakomicie radzą sobie zarówno na co dzień, jak i w sporcie, może być zatwierdzone przez Audi Sport jako wyposażenie fabryczne.

W trakcie testów flagowa opona Hankook UHP potwierdziła, że nie tylko nadaje się do zastosowań sportowych, ale cechują ją też długa żywotność, wygoda i bezpieczeństwo. Krótkie drogi hamowania i ponadprzeciętne parametry na mokrej nawierzchni są możliwe dzięki zastosowaniu do produkcji bieżnika nowoczesnej mieszanki z polimeru styrenu i krzemionki. Technologia wielopromieniowej konstrukcji bieżnika i lekki karkas z włókien wiskozowych (rayon) zapewniają podczas jazdy optymalną powierzchnię styku opony, a tym samym maksymalny kontakt z jezdnią. Innowacyjna, inspirowana wyścigami DTM trzywarstwowa konstrukcja bloku ze specjalnym układem schodkowym zewnętrznych bloków żebra zapewnia ponadto równomiernie wysoką przyczepność także przy zaawansowanym stopniu zużycia oraz znakomite właściwości trakcyjne i skuteczność hamowania przez cały cykl życia opony.

Opracowana przez Hankook technologia „sound absorber®” redukuje w szczególności hałas we wnętrzu. Technologia ta została już zastosowana w obecnym ogumieniu fabrycznym modeli Audi SQ7 i RS 5 Coupé. Redukcja typowego dla opon sportowych o małym przekroju silnego hałasu we wnętrzu przy wysokich prędkościach była kluczowym aspektem w fazie prac projektowych, których celem było uzyskanie wydajnych opon zapewniających jednocześnie komfort jazdy. Inżynierowie Hankook dostosowali własną, stosowaną dotąd w dużych, mocnych SUV-ach technologię „cichych opon” – „sound absorber®” – do flagowej opony dla samochodów osobowych – Ventus S1 evo²

MOTOMI Magazyn
0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *