Bagaż w samochodzie- porady

VISTADIFERENT

Sezon wakacyjny powoli zbliża się do końca, ale nie oznacza to końca rodzinnych podróży. Mało tego, wraz ze zmieniająca się pogodą, rodzinne wojaże wymagają sprawnego pakowania rosnącej liczby ubrań i innych koniecznych przyborów. Rolowanie odzieży, układanie zwiniętych skarpetek w czubkach butów czy wstawianie najcięższych walizek z tyłu bagażnika to niezawodne pomysły na efektywne i bezpieczne spakowanie się przed wypadem za miasto. O co jeszcze zadbać w kwestii bagażu? Oto garść porad do wykorzystania podczas kolejnej wycieczki!

Dobry plan jest podstawą wielu sukcesów – przed wyjazdem warto wyobrazić sobie, w czym planujemy chodzić. Jeśli masz bardzo ograniczone miejsce w walizce lub bagażniku, może uda się dogadać z innymi uczestnikami wycieczki, aby wspólnie spakować się do mniejszej liczby toreb. Ubrania wybrane? Pora otworzyć wieko walizy. Ubrania, o których myślimy „a wezmę, może się przydadzą” najczęściej oglądają świat z hotelowej szafki. Podobnie jest z różnymi drobiazgami, które na co dzień wozimy w aucie. Na czas wyjazdu warto sprawdzić, co jest zbędne, a co faktycznie przydatne. Bezwzględnie pakujemy apteczkę pierwszej pomocy i sprawdzamy, czy mamy sprawną gaśnicę oraz trójkąt. Podobnie kontrolujemy kondycję naszego pojazdu – uzupełniamy płyny i sprawdzamy ciśnienie w oponach.

Składanie czy rolowanie?

Pakowanie – zarówno ubrań do toreb, jak i walizek do bagażnika – to działanie, którego nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Staranne ułożenie rzeczy w torbach oszczędza w nich miejsce – a im mniej toreb, tym więcej zyskujemy w przestrzeni auta.

Ubrania starannie złożone w kostkę świetnie wyglądają w domowej szafie, jednak w walizce lepiej postawić na ich… rolowanie. Brzmi dziwnie? To jednak najlepszy sposób na układanie strojów w torbie podróżnej. Nawet się nie spodziewasz ile miejsca można dzięki temu zaoszczędzić, a przy okazji – uniknąć zagnieceń. Koniecznie wypróbuj ten trik!

Na dnie walizki ciężkie rzeczy – np. buty. Można do nich włożyć skarpetki – to dobry schowek, dzięki któremu obuwie nie odkształci się, a skarpetki nie zaginą w czeluściach torby. Dalej podręczna kosmetyczka. Jeśli zabierasz ze sobą płyny w butelkach, wsuń pomiędzy nakrętkę a szyjkę pojemniczka warstwę folii spożywczej i dopiero zakręć opakowanie. Na uszkodzenia podczas podróży szczególnie narażone są drobne kobiece kosmetyki w pudrze lub kamieniu. Do takiego opakowania warto wsunąć wacik kosmetyczny – tak zabezpieczone na pewno bezpiecznie dotrą na miejsce.

Jeśli wciąż brakuje miejsca, warto pomyśleć o… streczu. Ubrania czy pluszowe zabawki dla dzieci, które będą ściśle owinięte folią, zajmują o wiele mniej miejsca. Więcej trików na sprytne pakowanie można znaleźć w video-poradniku, przygotowanym przez redakcję HOT Moda.

Pakowanie do auta

Gotowe walizki stoją już w gęsiego przed drzwiami. Pora na wielkie układanie w bagażniku. Prosta zasada – to, czego będziemy potrzebować dopiero na miejscu, układamy w dalszej części auta. Torby z przydatnymi rzeczami (w tym np. wybranym ubraniem w razie konieczności szybkiej zmiany odzieży) stawiamy blisko klapy.

Podczas postoju w podróży nie trzeba będzie reorganizować całej przestrzeni, aby dostać się do swetra wciśniętego w kąt. Z tyłu układamy jednocześnie najcięższe walizki. Wszystkie torby powinny być stabilnie i ciasno ułożone, tak aby nie przesuwały się zbytnio podczas jazdy.

Starajmy się także o nieustawianie rzeczy powyżej półki – ogranicza to pole widzenia kierowcy. Stosując się do powyższych wskazówek zadbamy zarówno o pakowność, jak i komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Warto skorzystać również z dodatkowych akcesoriów, które oferują producenci aut. Rodzinny SEAT Alhambra jest teraz dostępny z trzema pakietami Summer Edition, obejmującymi dodatkowe wyposażenie przydatne podczas wyjazdu, w tym np. haki holownicze, bagażniki rowerowe czy wykładziny bagażnika.

Porady przygotował SEAT
0 I like it
0 I don't like it

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *